View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 28 feb 2010, 22:03:24
Nyx's Avatar
Nyx Nyx este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2010
Locaţie: Reggio Emilia, Italia
Vârsta: 36
Dieta: Dieta hipocalorica
Date: 170cm, 77.8kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal Nyx - Miresica in 2011

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
bun si dupa toate peripetiile cu dietele...la ce concluzie ai ajuns? sau mai bine zis...care vrei sa fie dieta ta acum? sau ce plan de bataie ai in gand? si evident la ce sport te-ai gandit/ti-ar place sa practici?
Iata-ma aici Parca, parca fericita.. Azi dimineata cantarul arata 78, dar astept pana maine, sa nu cumva sa fie o gluma
Pai, Iannutzo, concluzia e ca am facut o mare prostie, si am platit pentru ea, chiar daca am pierdut acele kg. Iar dieta care am inceput-o.. e cam ceea ce faceti voi, calculez caloriile cu ajutorul calculatorului de pe site-uletz :X.
Planul de bataie ar fi urmatorul:
- Sa fac miscare in fiecare zi, macar 25-35 min. (Am inceput din a doua zi de dieta)
- Voi, fetele, sa-mi aplicati planul de bataie, cand ma vedeti pesimista si lenesa
- Sa fur din rabdarea, vointa si ambitia voastra..
Iar in final..
- Sa ajung in august 2011, o miresica slabuta
Activitate fizica.. am inceput sa "dansez" Zumba si sa transpir in fiecare zi, prima saptamana 25 de min. As vrea sa adaug pilates.. si exercitii ceva pentru multa rabdare?
Pot conta pe voi? :*
__________________
"Moda este o formă de urâţenie atât de intolerabilă, încât trebuie să o schimbăm la fiecare şase luni."

Oscar Wilde
Nyx, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2065 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1548 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1032 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat