Subiect: Jurnal Elenoir
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 26 apr 2012, 10:50:38
Elenoir's Avatar
Elenoir Elenoir este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 sep 2010
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 31
Dieta: fara macare grasa si dulciuri + sport
Date: 167cm, 60kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Elenoir

Citat:
Anterior postat de Elena19 Vezi mesajul
Buna Ioana! Am aterizat in casuta ta si mi-a placut extraordinar de mult ce ai scris si cum ai scris si mama,mama ce ma mai regasesc eu in mesajul ala!
EXACT la fel fac si eu,exact,exact la fel . Si cu genetica e la fel,mami mananca ce vrea si cum vrea in ce combinatii vrea si imi spune mie ca n-o sa slabesc ca seman cu ea la contructia corpului si ca tot la fel,sunt mai masiva de fel !
Ideea e ca eu de cand am descoperit site-ul asta mi-a iesit complet din cap ideea cu genetica,atunci cand am vazut ce povesti au fetele astea am zis ca nu mai e loc de intors,adica eu bag dulciuri la 12 noaptea si cartofi prajiti cu paine,dupa care ma culc si e de vina genetica ?! Ha,bai da-o incolo ! Sunt de vina eu ca mananc la fel ca un si nu fac miscare ..
Si eu fac sport,mananc aproximativ corect dar doar ma mentin,nu slabesc si asta ma demoralizeaza si imi scade si increderea in mine ..
Dar cred ca nici nu fac toate eforturile necesare sa slabesc adica mananc eu corect dar cam mult,cat pentru mentinere,sport nu fac mereu asa ca..
Ma bucur ca ne asemanam Te pup,mult succes,o sa fiu alaturi de tine!
Ce ti-e si cu mamele astea La mine principala problema e ca f mult timp n-am stiut sa mananc..adica imi inventam eu diete, sau le luam de pe net pe cele mai 'interesante' si acum, cand ma uit in urma, nici nu ma mir ca din clasa a 9a pana prin a 11-a n-am slabit deloc Faza cu mancatul la 12 noaptea e adevarat, degeaba ne plangem de genetica cand nici noi n-avem grija deloc. Cred ca ne uitam mai mult la cei din jurul nostru care mananca oricand si orice si nu pun nimic pe ei si de-asta dam vina pe genetica. E mai convenabil asa, nu? ))))
Eu am avut o perioada destul de nasoala anul asta scolar, mai exact din septembrie pana...oho, nici nu stiu pana cand, poate nici acum nu mi-a trecut... legata de venitul la facultate si plecatul de acasa atat de departe. A fost o perioada groaznica in care m-=am simtit incredibil de singura si inutila si cum vrei tu si am mancat in prostie, pe principiul ca "oricum cui ii pasa!?! pentru cine sa fiu frumoasa? pentru mine?!?!". Cel puitin din punctul de vedere al motivatiei mi-am revenit, chiar daca pshic inca sunt trista departe de casa si deprimata, dar sper sa-mi revin odata cu plecatul acasa la vara si sa fie mai bine din toamna, la anu :* (Doar mi-ati observat tickerul, nu? ))) )