Subiect: Jurnal Denisa :)
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 19:04:07
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Denisa :)

Citat:
Anterior postat de jac Vezi mesajul
eu zic ca la micul dejun cele mai potrivite sunt cerealele cu lapte sau fulgii de porumb, depinde de ce preferi. sau un baton de cereale... in fine, intelegi ce vreau sa zic
apoi --> fructe, mai ales acum ca-i vara si eu cel putin trebuie sa mananc fructe in fiecare zi, ca altfel nu se poate
si ca mancare, ti-as recomanda salate, legume, peste, pui fiert/la gratar sau orice alta carne iti place tie.... chiar si cartofi fierti, am auzit ca nu ingrasa asa tare si mai sunt recomandati in unele diete... branza slaba, iaurt si in general mancaruri sanatoase, fara dulciuri, rontaieli sau patiserii, etc.
Jac te rog sa te abtii de la a da sfaturi, nu esti in masura sa faci acest lucru pana cand nu iti rezolvi problemele cu meniurile personale si nu o sa fii macar pe un drum cat de cat corect, ceea ce nu se poate spune acum.

Daca tu mananci cereale fitness cu lapte ca asa ai auzit la tv sau ai citit pe net, nu inseamna ca toti trebuie sa manance acelasi lucru la micul dejun. Nici macar nu sunt cea mai buna optiune, la fel si porumbul expandat sau batoanele de cereale, banuiesc din nou fitness?

Aici, in comunitate, in primul rand se invata o viata sanatoasa (scrie sus cu litere mari "Comunitatea pentru stil de viata sanatos, alimentatie corecta si sport"), daca esti interesata exclusiv de slabire prin orice metoda (in cazul tau infometare) te rog sa o faci de una singura fara a influenta pe altii.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii