View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 18 iul 2012, 12:18:40
DianaIulia's Avatar
DianaIulia DianaIulia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2012
Locaţie: galati, Romania
Date: 169cm, 60kg
Mesaje: 290
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~

Citat:
Anterior postat de Anisieella Vezi mesajul
Salut, Diana, bine team gasit printre slabute! Si eu imi doresc din tot sufletul sa fac din slabit ceva distractiv si cred ca poate fi, depinde de atitudinea noastra. Ca modalitati de a slabi eu cred ca dansul poate sa -ti fie un aliat, de asemenea mi se pare distractiv sa sar coarda, sa fac miscari cand sunt in apa (gen gimnastica, inot) si mai e ceva, dar stii, si eu sunt cam rusinoasa si nu indraznesc sa-ti spun care e metoda preferata de a arde calorii. Mi-ar placea sa fie gatitul una dintre pasiuni si sa fac din gatitul mancaricilor cu putine calorii o distractie, dar ce sa fac, nu ma prea prinde, gatesc din obligatie. Poate la tine e altfel. Oricum, cel mai distractiv slabit e cel in gasca. Cu cat ti-s mai aproape prietenii care vor sa slabeasca cu atat mai distractiv si pentru ca primesti sfaturi, dar mai ales ca poate ai ocazia sa faci plimbari sau sport alaturi de alte persoane care au acelasi scop. Tu ce parere ai? Cum te poti distra slabind?
La inceput daca ai avut o viata sedentara e greu sa te apuci de spor.Mie de exemplu imi place sa ma plimb cu rolele si la varsta astaAs incerca gimnastica in apa,am vazut si mi se pare distractiv.Dansul e o buna modalitatea ,dar toate acestea doar daca nu mananci la fel de mult la fel de prost pentru ca nu te poti astepta sa dai jos vreun gram.Sportul meu preferat e spinning-ul.E destul de solicitant dar e distractiv.Fie intre noi mai sunt zile pe saptamana cand nu am energia necesara sa fac asta si pur si simplu ma plimb prea mult.Alta activitate preferata este plimbatul prin mall prin supermarket,cand petrec vreo 2-3 ore