View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 19 iul 2012, 18:09:51
lucia ely's Avatar
lucia ely lucia ely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit Re: Gata! Vreau si eu sa slabesc! Dar cum?

salut din nou!si multumesc ca ai avut rabdare sa citesti atat de mult si... sa imi scrii la fel de multL

imi primu rand iti spun si eu la fel ca si Crissu Micul dejun e cea mai importanta de masa din zi!nu trebuie sa sarim peste ea
la fel de importante sunt pranzu si cina nu avem voie sa sarim peste ele....
peste gustari da ...peste mese principale nu!

apoi mananci prea multi si des cartofi praziti daca vrei sa slabesti manancai fierti in coaja si ii cureti apoi (asa se spune ca ne si ajuta sa slabim)

apoi mezelurile contin multe e-uri ..grasimi daca vrei incearca piept de pui presat sau sunca de praga de pui curcan (nu porc) dar si din astea foarte rar!
apoi supa de taitei nu e buna!are fainoase taitei cred ca sunt din faina alba
supe /ciorbe fara ulei /smantana ou etc doar cu legume si poate carnita de pui
incearca sa nu mai prajesti nimic in ulei ! si vei vedea ce gust minunat au alimentele!

daca iti plac salatele de vinete poti incerca sa pui in loc de maioneza iaurt ou fiert +rosii si ardei taiat cubulete
in salate ulei de masline nu de floarea soarelui

incearca sa mananci mai sanatos nu neaparat pentru slabit! ci pentru sanatate aspectul pielii ...al parului se va imbunatati vizibil!

iar despre sport este indicat sa faci 30 de min in fiecare zi!(macar o plimbare usoara asta pt mentinere) daca vrei sa slabesti min de 3 ori pe sapt cardio

te mai astept si pe la mine:* si daca ai intrebari nu ezita sa le pui!
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr