View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 06 mar 2010, 23:28:40
kore's Avatar
kore kore este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Odense, Danemarca
Vârsta: 35
Date: 170cm, 71.3kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: "Slabuta noua"

Seara buna slabuteor si bine ai venit Lavinia,
si eu sunt noua p'aicea si mi-se pare absolu minunat ce fac fetele pe forum
app de floricele si pufuleti...nu cred ca se compara cu pofta cu care mananc eu seminte de floarea soarelui...deci Dumnezeu a lasat semintele pe pamant sa ma chinuie pe mine.
Ma apuca cateodata o pofta de nu pot sa las punga din mana...mananc si mananc pana mi-se face rau
Eu locuiesc in Danemarca si aici nu se gasesc seminte deloc...deci depind de ceea ce imi trimit ai mei din tara...de ex de Craciun mi-au pus in pachet 25 pungi pe care le-am terminat in mai putin de o luna...practic in fiecare seara mancam minim o punga...asta numesc eu DEPENDENTA
acum mai am 5 pungi si am zis ca o sa mananc una la fiecare 3 kg pe care le dau jos...si asta parca ma motiveaza mai mult
stiti cum am reusit sa le las? bomboane...stiu ca nici bomboanele nu sunt bune da parca nu au atatea calorii...ce sa-i fac...nu fumez, nu beau, tre sa am si eu o problema cu capu'
kore, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]