View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 09 mar 2010, 09:19:53
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Arrow re: VAmedeea-Misiune posibila

JURNAL 8 MARTIE
Ieri am respectat in mare ce mi-am propus. Abateri: am facut putin sport - doar cateva exercitii pt. abdomen + am mancat de doua ri maimultaciocolata neagra decat trebuia (jumatate)
Meniu:
- dimineata: 2 portocale (ora 9), 300 ml lapte 0,1% cu 3 felii de paine integrala Wasa (ora10.30)
- pranz: (ora 13) 250 gr. peste cu conopida si brocoli (facute la abur) cu patrunjel proaspat tocat si condimente + 200 gr. branza ricotta (un fel de urda)
- ora 16: 2 pere
- ora 17: ciocolata 70% cacao (ABATEREA)
- ora 18: un cub de branza babybell
- cina: (ora 20) salata cu de toate (putina ramasa de la pranzul zilei precedente).
Lucruri bune: nu am mai mancat nimic dupa ora 20, desi i-am facut sotului niste cartofi prajiti, nu am adaugat nici un pic de sare in mancarea pentru mine.

Azi imi propun sa incep programul pilates (era in plan de ieri) si sa nu depasesc 40 gr. de ciocolata.

Pupici tuturor!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]