View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 03 sep 2012, 10:46:56
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Haine pe care nu le mai folosim

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Buna seara dragi slabute,

Astazi am facut ordine in toate hainele mele, de mult timp planuiam aceasta ordine si la sfarsit am ramas cu haine pe care nu le-am pus in dulap, prin urmare, haine de care nu prea mai am nevoie, unele sunt mari (sunt si multe sutiene aproape nepurtate, dar care sunt prea mici), altele nu imi mai plac...

M-am lovit de faptul ca nu stiu ce sa fac cu ele. Parca nu as vrea sa le arunc la tomberon...

Voi ce faceti cu hainutele pe care nu le mai purtati?

Buna Marina

Cand ma apuca si pe mine (din pacate cam rar, o data la 1-2 ani) sa imi reorganizez garderoba, impart toate hainele pe mai multe categorii:

- haine pe care le voi purta de acum inainte
- haine pe care nu le port, dar am sanse pe viitor (ceva dragut care nu se potriveste stilului meu actual, dar poate gasesc combinatii in care sa il port, sau am o pereche de blugi f. fixa care sper sa imi stea iar lejer ca acum 4 ani, etc.).
- haine bune, pe care nu le mai port, dar arata bine - le organizez si ori le duc la mama sa le duca la biserica, unde se fac mereu pachete pentru ajutoare sau cum a zis Simi, le pun intr-i punga buna, langa tomberoane,
- haine uzate, care nu prea arata bine, pe care le arunc direct
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat