View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 05 sep 2012, 11:09:24
Alexutza2012's Avatar
Alexutza2012 Alexutza2012 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 30 aug 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 158cm, 69kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Alexutza2012

Salut, fetele

annamarialove - sarumana pentru sfaturi, voi tine, cu siguranta, cont de ele

MagiqueMe (sau vrei sa iti spun Alex ? ), sa stii ca ieri chiar a fost ok.

Am avut o zi foarte agitata si nu am putut sa mananc cum trebuie, ce e drept. Meniul meu :

- am baut aproximativ 2 L de apa plata (deci fara suculetz, da? )
- am mancat 3 sandwich-uri facute la aparat, cu paine neagra, cascval si sunca (stiu, nu e scuza, dar nici la baie nu am avut timp sa ma duc, la serviciu )
- am papat pe la pranz o nectarina enorma (ador nectarinele )
- seara, am mancat pe la ora 20:00 cateva prune; simteam ca ma roade putin stomacul

Pentru urmatoarele 2 saptamani am de gand sa :
- ma bag pe tae-bo : nu am mai facut niste exercitii de tae-bo de ffff mult timp, macar de 3 ori pe saptamana
- nu mai mananc dupa ora 18-19:00

** se adauga, bineinteles, restrictia la dulciuri si orice altceva m-ar influenta negativ

Dupa cele 2 saptamani, as vrea sa incerc sa tin o dieta - nu prea as vrea sa o numesc dieta, sincera sa fiu. As vrea ca o luna sa pap disociat, insa nu prea as vrea sa introduc decat o singura zi pe saptamana carnea. Am observat ca ma simt mai bine cand fac pauza de la carnita cateva zile. Pe mine ma ajuta ENORM cand mananc disociat.

Voi adauga, de asemenea, in meniul meu zilnic, tinctura de soc. De fiecare data cand am consumat soc, am avut niste efecte extraordinare.

Sper sa ma pot tine de tot ceea ce mi-am propus...

Sunt cam somnorici, nu stiu de ce . Porobabil pentru ca am mancat mai putin ieri si am inceput sa fac niste schimbari.
Alexutza2012, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1607 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1090 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]