View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 23 sep 2012, 15:18:12
feelix's Avatar
feelix feelix este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Jurnal anabv - O femeie puternica poate reusi in toate aspectele vietii

Citat:
Anterior postat de anabv Vezi mesajul
Hello!

Ieri am fost la cumparaturi si am luat ce nu mi-am propus. Am batut drumurile pe la hipermarket si am umplut masina. Am mancat total dezorganizat si s-a vazut pe cantar ca nu am slabit nimic. Deci conteaza in primul rand sa mananci la ore fixe pe langa activitatea fizica. Trebuia sa cumpar si legume pentru iarna dar soacra-mea m-a invatat ca in cursul saptamanii este mai ieftin si plus faptul ca masina era plina m-a motivat sa nu mai cumpar nimic si sa revin saptamana viitoare. Mama m-a speriat ca poate se vor scumpi si am ramas cu gandul la legumele mele. Vedem...Sper sa nu. Am gasit cartofi cu 1 leu si nu cred ca exista mai ieftini.
Dar azi am fost la biserica. sa vezi cum statea fusta pe mine. Aia care crapa inainte. Si bluza hmmm...Am mijloc fetele...Am lasat acasa pantalonii cu fund si burta. Sa vezi peste 1 luna. Sunt optimista.
Am vazut ca vera si feelix m-au felicitat. Va multumesc mult.
Feelix din Brasov de la mine. Ce fain ca avem si brasoveni.
Va pup si impreuna putem sa traim frumos si sanatos.
Servus Ana! Mai suntem cateva din Brasov.
Multa bafta luna asta!
Si eu as vrea sa las acasa pantalonii cu fund(de acolo mai vreau sa dau jos), dar cred ca mai am de munca.
Ai copii? Eu am 2. Un baiat -3 ani si o fetita -6 ani.
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]