View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 27 sep 2012, 17:38:34
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Am terminat-o cu zaharul! - Jurnalul Zorei

Buna Zora, bine ai venit printre noi!

Te felicit pentru determinarea de care dai dovada, lupta nu va fi usoara dar cu incredere in fortele proprii, cu optimism si multa vointa, nimic nu e imposibil. Noi iti vom fi alaturi, nu esti singura... fiecare dintre noi are de dus lupta ei cu kilogramele... si cu viciile deopotriva... mie imi pare ca cu atitudinea pe care o ai vei ajunge la greutatea pe care ti-o doresti si vei abandona si dependenta de dulce.

Subscriu la ce a zis Diana, anume ca pe langa zahar trebuie sa avem grija si la restul alimentelor, schimbarea stilului se invata treptat si cu timpul si organismul nostru se educa. Daca vei continua si cu sportul, care sunt de acord cu tine ca e medicamentul impotriva poftei de dulce, vei fi la jumatatea drumului cat ai zice peste.

Daca vei avea nevoie, pe forum sunt multe retete dietetice.
Retete dietetice de deserturi si dulciuri

Te pup, mult succes!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]