View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 13 oct 2012, 16:58:38
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Obsesia pentru curatenie?!

Ceau fetele, eu sunt si nu sunt...
Andrilici, frumos subiect ai deschis tu aici, te pup

Exemplu in cazul meu: ori e dezastru in casa si nu am chef sa ma apuc, sau ma apuc cu greu... dar si cand incep sa fac... condimentele sunt in ordina alfabetica.
Asa ca nu stiu cum sunt... in extreme, as zice? (Ca si cu toate in viata mea, nimic neobisnuit )

Fulguta, ma regasesc in ce zici tu, nici eu nu las pe nimeni sa faca nimic pentru ca am impresia ca nu le face la fel de bine ca mine... si asta e si adevarat, ce-i drept! Ca pui alt suflet si alt efort cand faci pentru tine... asa e toata lumea presupun... Sunt totusi tare obosita pentru ca aleg sa nu primesc ajutor.

De asta, stiind ca nu e sanatoasa obisnuinta asta, promit ca atunci cand voi avea copilas il voi invata sa faca si el una alta prin casa, sa contribuie cu ajutor, chiar daca nu le va face de nota 10, asta e, va trebui sa suport.

Sunt si perfectionista, si e greu cu astia.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat