View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 18 ian 2013, 17:15:55
labello's Avatar
labello labello este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: home, Franta
Vârsta: 37
Dieta: sport + hipocalorica personalizata
Date: 171cm, 84kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Frig intens si prelungit dupa sport

Stiu ca au trecut ceva ani de la ultimul post, dar am dat intamplator peste si m-a ajutat pentru ca si eu am avut cateva episoade de frig teribil dupa sport mai ales cand m-am reapucat de sala, imi era atat de frig ca nu voiam nici sa ma dezbrac sa intru in dush......am observat ca acum, dupa 2 luni de sala in general mi se intampla cand sunt obosita.....cam de 2-3ori pe luna......o sa ma duc totusi sa imi fac si niste analize pentru ca stiu ca mereu am avut o usoara anemie (care s-a deci ca in cazul meus a nu ma faca sa slabesc dar sa imi dea inceput de tahicardie si unghii care se exfoliaza) .....cum insa medicul meu de familie de atunci era putin cam dus dinozaur pe cale de disparitie si pe alta planeta (l-am vazut de 5 ori in 7 ani din care in 2 dati m-am si certat) niciodata nu l-am luat in serios.........
sa vedem la noile analize ce iese
labello, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
labello, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1361 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 329 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat