View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 04 feb 2013, 13:06:28
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Slabuta noua la orizont ^_^

Citat:
Anterior postat de SummerLove Vezi mesajul
Pot bea lapte in loc de apa? Recent mi-am dezvoltat o pasiune pentru lapte, daca beau un litru de lapte si 2 de apa ar trebui sa fie ok,nu?
Eu nu prea sunt fana peste, dar din cate observ ar cam trebui sa incep sa il includ in meniul meu. Nici dupa carne nu ma dau tare in vant, doar piept de pui si ficatei, atat mananc
Multumesc de sustinere
In prima faza (Atacul) nu ai voie mult lapte. Defapt cam si in faza2 e indicat sa bei mai putin lapte. 1l e foarte mult.
Uite: ''Laptele nu este nici acesta acceptat decat in cantitati foarte mici (adica putin lapte degresat in cafea) deoarece contine lactoza, adica zahar. Lactoza este eliminata atunci cand laptele este transformat in branza.''

Iti poti prepara diferite reteta cu, carnica si atunci isi schimba gustul. Poti sa condimentezi dupa gust. Ai grija la cuburile ptr supica sa nu aibe zahar. Cel mai indicat este sa citesti putin despre dieta. E mai favorabil ptr tine. Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala
Regimul Dukan ( partea 3 )
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mvthebest:
SummerLove (04 feb 2013)