View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 01 mar 2013, 16:17:34
alinu0809's Avatar
alinu0809 alinu0809 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2013
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 32
Dieta: Alimentatie sanatoasa + sport
Date: 170cm, 60kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 62
Am fost apreciat(a) de 58 ori in 46 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat

Citat:
Anterior postat de diana87 Vezi mesajul
si eu am spus asa imediat ce da caldura vreau sa ies la alergat..imi place mult sa alerg,acuma o fac la sala ,dar una e pe banda si alta e afara,sa respir aerul proaspat de dimineata..si pana da caldura ce sport vrei sa practici? iti urez mult succes si cu siguranta o sa mai vin pe la tine
Da, sunt de acord, nu se compară alergatul pe bandă cu alergatul afară. Parcă altfel te motivează atmosfera din natură (sau chiar dintre blocuri) . Adică mai vezi una-alta, mai respiri aer proaspăt, cum zici și tu.
Până dă căldura mă voi rezuma la activitățile casnice, abdomene, exerciții pentru brațe și pentru picioare, că tot mi-am luat gantere/haltere (nu știu exact care variantă se potrivește) și ceva device pentru lucrat picioarele, la care trebuie să împing.
Dar totuși, vreau căldura aia și alergatul, că e altfel.
Îți doresc succes și ție în ceea ce-ți propui și ne mai citim. Te aștept cu drag.
__________________
Jurnal Alinu
alinu0809, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1848 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1332 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]