View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 20 mar 2013, 19:52:20
mihaela01's Avatar
mihaela01 mihaela01 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnal de calatorie DC

Citat:
Anterior postat de Dona Clara Vezi mesajul
Mirabela, nu m-am atins de painica la masa de pranz. Carne tot nu am mancat.. Poate maine bag ceva peste.

Deci pranz: o felie de rosie, o ceapa verde, o ridiche. O lingura de amestec telina+sfecla cruda cu lamaie. Putina branza telemea si putina de vaci si dovlecel umplut (cu legume).
Buna Clara
Imi pare rau pentru situatia dificila prin care esti nevoita sa treci dar fi optimista te vei face bine si vei putea sa faci si miscare.
Mie una nu mi se pare ca papai multa paine.. 2 feli de paine pe zi nu e mult.
Incearca sa inlocuiesti painea alba cu cea de secara sau neagra sau cu seminte(alternativele propuse sunt mai sanatoase decat paine alba, dar mai sanatos decat toate, ar fi sa iti prepari cand te vei simti mai bine , painica de casa astfel stii sigur ce ai pus in painica aia , ideal ar fi sa nu o faci cu faina alba).
In rest mi se pare ca papi cam putin parerea mea.
Mai asteapta si alte pareri acum poate gresesc eu cu mancatul .
Sa ai o saptamana cat mai frumoasa si multa multa sanatate iti doresc
__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mihaela01; 20 mar 2013 at 19:55:33.