View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 13 apr 2013, 20:27:27
ancutzyka's Avatar
ancutzyka ancutzyka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: Zaragoza, Spania
Vârsta: 32
Dieta: dieta cu 1200 calorii pe zi
Date: 172cm, 72.4kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Un nou inceput...dar de aceasta data, cu un final fericit!!

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Ancuta,imi dau si eu cu parerea despre meniurile tale....prea multe fructe......dimineata,gustari......chiar si cina tot fructe.......... Seara se mananca proteine cu legume,nici macar lapte,care contine lactoza.......deci tot un fel de zahar!!!!!!
Ai dreptate, si stiu asta...dar fructele sunt ,sa zicem, un inlocuitor pt sutele de kg de dulciuri pe care obisnuiam sa le mananc...oricum, am incercat sa mai micsorez cantitatea de fructe, mananc doar la gustare si cina....am inteles ca fructele nu sunt bune pt cina dar mie imi fac bine, ceea ce nu pot sa zic de micul dejun,cand sunt indicate...
multuuuuuu ff mult pt parere!!
__________________
Chiar nu mai suport pe strada mea sa ploua, vreau o viata noua....http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...zyka-9429.html
ancutzyka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2294 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1003 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]