View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 23 mar 2010, 10:41:03
laly's Avatar
laly laly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 ian 2010
Locaţie: focsani, Romania
Vârsta: 46
Dieta: personalizata, hipocalorica
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabute din Rosiorii de Vede/Alexandria

Buna oltencelor,
sa va povestesc si eu cum m-am ambitionat, ca de dieta m-am apucat de multe ori si m-am lasat.De Craciun, la petrecere cele mai multe dintre prietene,cunostinte, mamici si ele, slabute, picior picior, subtire, fara sunculite si burtici.Nici nu se cunostea ca au nascut.Eu cu greu mi-am gasit de imbracat ceva care sa nu-mi arate burta si pulpele groase.Inainte sa nasc eram o slabatura de 47 kg.Dupa ce-am nascut mi-am revenit cand avea baitelul meu un an, nu statea deloc m-a ajutat el si nici nu aveam cu cine ma lua la mancat, sotul lucrand pana tarziu.Cand am reluat serviciul, colegele mele respectau masa de pranz si toate gustarile cu dulciuri gogosele calde, cogrigi, cola binenteles.Si asa am ajuns sa cantaresc cam cat am luat pe sarcina.De Craciun chiar ca mi-a fost rusine si am spus gata.La magazin eu ceream masura 38, vanzatoarele imi spuneau dragut ca 44 mi-ar veni, alta rusineSi am reusit din ianuarie sa slabesc dupa cum se vede.Si mai ales am reusit sa-mi infrang poftele si sa ma abtin de a mai gusta putin din toate si toata ziua.Binenteles ca sunt si eu recicle-ben-ul casei.Si sotul si copilul meu au obiceiul de a lasa mereu cate ceva in farfurie care e atat de bun si e pacat sa arunc mai bine se depune pe mine decat la cos.Asa gandeam eu.
Pupicei si sper sa-mi povestiti si voi experienta voastra in ale ingrasatului si slabitului.
laly, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1590 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1073 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -218 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat