View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 04 iul 2013, 09:23:43
Alexandra000's Avatar
Alexandra000 Alexandra000 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2013
Locaţie: alba iulia, Romania
Date: 165cm, 68kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Alexandra000

Deci..am inceput cu stangul, dar de maine nu mai am nici o scuza ! Ieri am dat o petrecere peste noapte si...s-a cam lasat cu muulta mancare. Cred ca am ajuns ieri pe la 2500-2800 kcal...cam prea mult.
Azi dimineata am luat micul-dejun pe la 6 jum, asa il iau de obicei, la 6 jum daca nu mananc ma doare stomacul,parca e programat organismul sa ceara de papa !
Apoi...au inceput sa se trezeasca niste prieteni si...bineinteles, pe la 10 am luat al doilea mic-dejun ca doar nu era sa-i las sa manance singuri(ce mai scuza ! )
Oricum, astazi nu mai mananc nimic ! Dar NIMIC ! E de ajuns micul dejun ca a fost prea copios !

Da...inca nu am descoperit o modalitate mai simpla de a-mi posta meniul in Jurnal, asa ca momentan va spun ca pana la ora curenta am mancat cam 1200 kcal. Si sper ca la finalul zilei sa raman tot cu atatea kcal.

O zi frumoasa ! :*
Alexandra000, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1659 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1142 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]