View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 10:15:40
priceless's Avatar
priceless priceless este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 aug 2013
Locaţie: deva, Romania
Vârsta: 39
Date: 181cm, 122kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 11 mesaje
Implicit Re: Jurnalul ambitios! multi pasi mici :)

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Multa bafta!!!!!
multumesc Rozi!!! sa dea Domnul de data asta sa fac o schimbare, sa adopt un stil de viata sanatos, sa reusesc sa ma tin de el

esti de apreciat sincer, cat de mult ai reusit sa faci in ceea ce priveste sanatatea ta in primul rand ( ca e mai importanta decat toate), si apoi kilogramele. imi doresc sa am ambitia ta! esti un exemplu de urmat si o dovada clara ca DA SE POATE! CU DETERMINATE si desigur MULT EFORT! care pana la urma e rasplatit inzecit insutit inmiit...etc

imi e dor sa ma simt bine in pielea mea! imi e dor sa fiu admirata! din pacate aspectul fizic conteaza. pe mine in ultima vreme nu m=a interesat cum arat, si m=am refugiat in mancare pentru alte lipsuri pe care le aveam.

am avut 3 relatii (de cand au inceput sa se adune kilogramele) care s-au terminat din cauza ca sunt prea grasa( prima de 2 ani, a doua de 1 an, si ultima de 3 luni), lor era rusine sa mai iasa cu mine pe strada. iar eu m-am incapanat sa cred ca sufletul conteaza, ca omul de langa tine conteaza sa fie acolo la bine si la rau. basme . poate ca ramaneam cu aceasta convingerea a mea, dar acum sanatatea s=a inrautatit si trebuie sa fac ceva neaparat. culmea, dintr=o data mi=am dat seama ca sunt obeza si ma vad altfel in oglinda. imi e scarba de mine, cand pana mai ieri ma vedeam doar un pic plinuta.... imi e greu sa descriu senzatia..

voi lua fiecare zi pe rand si o sa merg inainte e singura modalitate sa reusesc..
__________________
succesul = capacitatea de a renunta la ceea ce ne dorim ACUM in scopul a ceea ce ne dorim LA FINAL
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui priceless:
miris (17 aug 2013), orhidee (03 aug 2013), rozica1965 (03 aug 2013)