Subiect: Dieta de 8 ore
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 25 aug 2013, 10:36:36
camyuta's Avatar
camyuta camyuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 dec 2010
Locaţie: Galway, Irlanda
Vârsta: 42
Dieta: Rina 90
Date: 168cm, 80.1kg
Mesaje: 163
Aprecieri acordate: 52
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 59 mesaje
Implicit Re: Dieta de 8 ore

Citat:
Anterior postat de Nicki Vezi mesajul
Buna dimineata ,

cu cea mai mare placere. Eu am mai incercat sa tin diete, dar nu am reusit prea tare.
Cu rina, am avut rezultate f. slabe, iar candva am avut o tentativa de atkins, dar dupa 2 zile mi s-a facut foarte greata si am renuntat. Dieta de 8 ore suna promitator pentru mine, eu sunt genul care pot sa nu mananc deloc mai usor, decat sa iau numai 2 patratele de ciocolata. Si e foarte bine ca nu trebuie sa renunt la chestii care imi plac, plus ca pericolul sa pun inapoi pe mine kg pierdute, e mai mic decat la alte diete, din moment ce mananc (aproape) normal. Eu nu am mai mancat ieri dupa ora 18 si mi-este f. bine acum, nu am nicio senzatie de foame. Cred ca o sa trec usor peste cele 16 ore in care nu am voie sa mananc nimic.
Ce mai im place, daca esti undeva invitat seara, poti programa mesele in asa fel incat sa nu ai probleme, conditia e sa nu apoi timp le 16 ore.
As fi foarte bucuroasa daca ar mai incerca cineva cu mine, daca nu, oricum o sa va tin la curent cu rezultatele... Nicki
Buna dimineata Nicki. Si eu am tinut prima data South Beach iar pe sfarsit primele 2 saptamani din Dukan si a fost ok, am slabit 10 kg in aprox 4 luni. Dupa cam 1 an am inceput usor usor sa pun pe mine, nu mult, doar 4 kg, din cauza ca am cam mancat haotic si cam multicel si de atunci ma tot apuc sa l-e dau jos da nu mai ajung de lene. Acu m-am hotarat ca ar fi mai bine sa scap de 6 kg si m-am gandit ca aceasta dieta nu o sa ma solicite prea mult. Eu de azi am inceput, nu e greu deloc, vreau sa vad pana la sfarsitul anului, adica in 4 luni, daca reusesc sa scap de alea 6 kg. Doamne ajuta
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui camyuta:
rozica1965 (26 aug 2013)