View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 09 ian 2014, 12:11:14
Simmonne's Avatar
Simmonne Simmonne este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 02 nov 2012
Locaţie: Alexandria, Romania
Vârsta: 36
Date: 164cm, 58.8kg
Mesaje: 55
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 42 ori in 29 mesaje
Implicit Re: Train like a beast, look like a beauty

Buna din nou!

Am ales sa vorbesc despre rutina mea de exercitii. Am descoperit din intamplare pe youtube canalul "blogilates". O tipa asiatica, stabilita in America. E instructor de pilates si "inventatoarea", ca sa zic asa, a POP Pilates. Adica, pilates insotit de muzica, miscari in ritmul muzicii. A ajuns destul de faimoasa in ultimul timp si chiar va recomand. Ea face lunar cate un calendar, indicand ce exercitii sa faci in fiecare zi (video-urile ei). Sunt cam 5-6 video-uri a cate 5-15 minute, cateodata si 20 de minute. Se lucreaza pe parti corporale, de ex. lunea abdomen, martea cardio, miercurea picioare si tot asa. De obicei duminica e zi de relaxare, respectiv un video, doua cu stretching. Am observat o tonifiere a corpului (eu fac din septembrie), am muschi la brate (nu de barbat, muschi frumosi ) Cei care sunt incepatori, au un calendar special, cu exercitii mai putine, mai usoare, dar care au rezultate.

Tipa este si blogger de healthy living, mancat sanatos, are si un plan de mese ca sa ii zic asa, care e acum in desfasurare.

Sper ca nu v-am plictisit, daca vreti sa ma intrebati ceva, va rog!

Va pup
__________________
Jurnal Simona
Simmonne, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1976 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1459 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1072 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de anqutz; 10 ian 2014 at 21:35:57. Motiv: link extern
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Simmonne:
angieee (11 ian 2014), deadcountess (28 feb 2014), icandoit9 (18 feb 2014), viovi42 (26 feb 2014)