View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 30 mar 2010, 16:30:43
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul adolescentilor cu greutate:D

Citat:
Anterior postat de dark Vezi mesajul
eh Gea exista o mica problema...sau una imensa... eu nu mananc legume si lactate...niciodata nu mi-au placut lactate chiar nu dar legume mai mananc cartofi castraveti morcovi salata doar cu helas.... restul legumelor doar in supa sau ciorba... de aceea mie imi este greu sa slabesc....toata lumea imi spune k nu voi slabi niciodata dak nu mananc lactate...sper sa nu fie adevarat
Milkshake iti place? Sau salata de fructe cu iaurt de fructe peste...
Sunt multe combinatii pe care le poti face cu lactatele, ca sa fie mai apetisante, sau ca sa schimbe gustul, daca asta nu iti place.
Orez cu lapte, branzica de vaci dulce cu iaurt degresat, nuci si scortisoara. Scortisoara ii fura gustul iar nucile iti ia gandul de la branza. Incearca sa combini alimentele care iti plac, cu putine lactate. Doar de test. Foarte multe gusturi raman in memorie in urma unor evenimente mai mult sau mai putin placute. Poate daca reincerci, iti vei da seama ca nu sunt chiar asa de rele.

Asa este si fratele meu. El " nu mananca niciodata ficatei, ca nu ii plac, ca nu sunt gustosi" acum nu il mai pot opri din mancat

Incearca. Iar legat de legume, daca nu le poti manca in stare naturala, fierbe-le. Morcovi, patrunjel, gulie, etc.

Sa ne anunti ce mai incerci
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]