View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 08 mar 2014, 10:53:10
LOREDANA99's Avatar
LOREDANA99 LOREDANA99 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnal de insanatosire

Citat:
Anterior postat de miaumiau Vezi mesajul
Salut tuturor care intrati prin noua mea casuta! Eu sunt mai timida poate, am preferat sa va urmaresc "din umbra", decat sa scriu. De foarte mult timp aman deschiderea acestui jurnal din cauza rusinii de potentialele vizitatoare. De ce mi-am facut "curaj"? Se pare ca nu mai am nici un fel de jena fata de mine, asa ca sper ca fata de voi, oricare ati fi, cu un sfat, vorba buna, sau doar cititoare, sa-mi fie jena si sa ma ambitionez sa depasesc aceasta ciuma aka bulimie-binge eating, cu care ma confrunt de peste 10 ani.
Am gasit mai multe jurnale ale fetelor cu probleme similare, fara continuitate.din pacat..asteptam cu sufletul la gura vesti bune, sperand ca daca altii au trecut peste, voi reusi si eu.
De data aceasta vreau sa lupt (a zeci de mia oara) sa trec peste, sper sa pot da raportul zilnic...de bine
Multumesc Slabutei pentru site si acestei cumunitati pe care o urmaresc cu drag de mai bine de 3 ani!
Hei, bine te-am gasit!
Imi aduc aminte si eu ca prin liceu ajunsesem sa mananc atat de putin incat daca inghiteam un colt de paine imi venea sa vomit...mai tarziu au aparut episoadele de mancat compulsiv, am trecut de toate astea dar inca incerc sa-mi gasesc echilibrul alimentar...de aceea suntem toate aici, sa ne sprijinim una pe cealalta si sa dezbatem probleme reale...
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
Wana (17 mar 2014)