View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 01 apr 2010, 16:01:53
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: In cautarea EU-lui pierdut (Moniela)

Citat:
Anterior postat de moniela Vezi mesajul
Maryg, lui Alex sigur ii vor placea bomboanele, e cel mai mare devorator de dulciuri; nu-i cumparam des, dar cand ii luam, nu se lasa pana nu le termina. Parca mai stiu pe cineva asa
Am stat o ora sa ma pregatesc pt a-l lua de la camin, dar cand am iesit afara, batea prea tare vantul. L-am sunat pe tati sa faca tot posibilul sa-l ia, am facut cale intoarsa cu bebe.

VAmedeea, nici daca as vrea, nu as putea inceta alaptatul, e asa dependent de asta, rar accepta cate 100ml de lapte praf. Si alaptatul m-ajuta mai ales noptea, ca Edy e agitat si asa-l linistesc repede. Am avut perioade cand cantitatea scazuse mult, dar daca am insistat, a revenit.
Eu le admir pe cele care alapteaza pana pe la un an si jumatate; eu mi-am propus pana la un an, acum sa vedem

Maine trec prin jurnalele tuturor, imi dati aripi!
Edy? Si eu am un baiat de 13 luni - Edward

In primul rand fa in asa fel ca macar cand dorm copilasii sa ai timpul tau... stai pe net... crosetezi... iti faci unghile... ceva gimnastica....ce vrei tu... macar 15 minutedoar ale tale...usor usor vei prinde mai multa incredere in tine... ca asa daca te dedici exclusiv copiilor si familiei (gatit, curatenie..etc) o sa cazi in depresie.... si ajungi sa zici ca viata e monotona.
Edy al meu deja stie ...cand se trezeste este asezat in scaunul de mancare cu 2 biscuiti ...la desene animate 30 minute...timp in care eu imi savurez cafeaua si tzigarile si mai palavragesc pe net. Conteaza foarte mult aceste 30 min ptr mine doar ale meleca dupa aia incepe prapadu... "nu aia edy"..."ai grija mama"..edy hai incoace"..."hai la schimbat"... "hai afara " etc....


Cat priveste dieta...daca inca alaptezi sa nu scazi mult la calorii - ca sa isi pastreze laptele consistenta. Renunta la produsele danunatoare gen prajeli, dulciuri, grasimi, paine etc

Succes
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]