View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 26 aug 2014, 11:50:52
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu: de la 105 kg la 60

Citat:
Anterior postat de CristinaFodor Vezi mesajul
Va salut cu drag, slabutelor Ma numesc Cristina, am 22 de ani si sunt porcusorul pe care il vedeti in ticker'ul de la semnatura mea. Nu ma puteam hotari intre hipopotam si porcusor; l-am ales pe cel din urma pentru ca am de gand ca pana la Craciun sa il slabesc atat de tare incat sa nu il mai pot taia

Astazi, 25 august 2014 cantaresc nici mai mult nici mai putin de 105 kilograme. Cum am ajuns aici? Fast-food, sedentarism, fast-food din nou, sucuri carbogazoase, mancatul haotic la ore tarzii, mai pe scurt: dependenta. Ma invart intr-un cerc vicios zi de zi. Mi-am facut singura rau, am lasat ca mancarea nesanatoasa sa isi puna grav amprenta asupra corpului meu. Diete? Le-am incercat pe toate...incepeam luni si terminam vineri. Dar nu mai pot continua asa. Spre binele meu si spre binele celor din jurul meu pe care ii iubesc. Am ajuns sa nu pot iesi pe strada cu prietenul meu (iar cand ies nici nu il tin de mana) pentru ca mi-e rusine. Mi-e rusine de oamenii care trec pe langa noi si ne judeca. Parca le citesc gandurile: "ce cauta baiatu cu grasana asta?". Evit sa ies din casa, iar asta mi-a afectat pana si relatiile cu prietenii mei apropiati. Mi-e dor sa socializez, mi-e dor sa dansez...mi-e dor...

Vreau sa redevin fata care am fost odata: cea care era "sufletul petrecerii" si care aducea un zambet pe chipul tuturor.
Vreau sa mananc ca sa traiesc nu sa traiesc ca sa mananc.
Vreau! Vreau deci pot!
Bine ai venit printre noi Cristina,vad ca esti nou nouta!!
Visul ti se poate indeplinii,cu multa ambitie si munca! Eu iti urez multa bafta in aceasta lupta!!!!
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
CristinaFodor (27 aug 2014)