View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 20 nov 2014, 20:23:02
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit re: Jurnal pentru un nou inceput - Jurnal Sabine_28

Eu gatesc in weekend diverse pt saptamana si mai gatesc o seara. De ex fac acum niste varza calita, dar destul de light (la o varza de 1,8 kg am pus doar 60 de gr de slaninuta, ca sa0i dea gust), un piept de pui la cuptor pt mr, niste peste pt mine si niste lapte de cocos. Incerc sa nu ma complic prea tare. Mr stie sa gateasca, a locuit 6 ani cu fratele lui. Dar aseara i-am dat indicatii pas cu pas cum sa-mi faca salata si m-am amuzat cand am ajuns acasa si mi-a zis ca a pus uleiul de masline dar nu a amestecat salata inainte sa puna parmezanul si somonul. In fine, m-am amuzat si am zis sa nu fiu pretentioasa.

Dar destul despre mine. Ma bucur ca sunteti hotarati sa va faceti casa. Trebuie sa cantaresti bine optiunile. Ai mei s-au mutat in Cornetu, dar ei muncesc destul de aproape. In functie de unde aveti serviciul, scolile si gradinitele, daca vreti bebe/i, unde sunt prietenii vostri etc. E mult mai linistit in afara orasului si mai putina poluare si nu ai parte nici de vecini deasupra sau sub tine.
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui anqutz:
Prapadeala (21 nov 2014), Sabine_28 (21 nov 2014)