View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 14 feb 2015, 12:03:29
glimmer's Avatar
glimmer glimmer este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mai 2012
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: personalizata :)
Date: 162cm, 80kg
Mesaje: 269
Aprecieri acordate: 60
Am fost apreciat(a) de 88 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal Simolyna - feeling good

In meniu mi se pare ca ai avut cam multe grasimi, adica asa te atentioneaza calculatorul. Sa ai grija si la aspectul acesta, unele branzeturi pot contine multe grasimi.

Sa stii ca pofta aceasta de ciocolata va disparea incet-incet. Eu asa zic. Si iti spun din experienta mea, eu fiind foarte pofticioasa la ciocolata de orice fel. Dar am invatat sa o inlocuiesc cu alternative mai sanatoase. Nu trebuie sa tai dulciurile de tot, ci sa stii ce sa alegi. Si ciocolata e ok, cea neagra, daca iti place. 2 patratele chiar sunt recomandate din cate stiu, datorita cantitatii de antioxidanti din cacao. Dar asta e valabil la cioco neagra, nu la cea cu lapte si creme!

Sper sa reusesti sa iti stapanesti pofta de dulce si astept sa mai vad meniuri de ale tale

P.S. Iubesc nucile macadamia!
glimmer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2081 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1564 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1952 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]