View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 02 mai 2016, 20:27:36
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: O noua viata....din nou

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
Ce pot spune e ca nici eu nu stau grozav cu rabdarea si tare mi-as dori sa am rezutate ceva mai repede sau mai bune dar din pacate dupa cum ma stiu chiar nu stiu daca ma pot tine asa de ceva mai restrictiv..poate dupa o luna- doua. Acum sincera sa fiu as vrea sa dau cateva kg bune pana in august Atunci mergem iar in concediu si vom fi si pe la plaja etc si mi-as fi dorit sa ma simt si eu mai bine pe plaja si nu de parca am esuat acolo
Daca ti setezi un target de 3 kg pe luna...ai sansa sa slabesti 9 kg care sunt vizibile...de altfel...cu cat te apropii mai mult de o greutate notmala...cu atat devine mai vizibil ca ai slabit...iar 9 kg nu s de ici de colo...si nu e nici imposinil...Doar trebuie sa ai grija sa ti faci niste calcule sa vezi cate calorii trebuie sa mananci zilnic si cate trebuie sa consumi...ca sa iti atingi targetul ...si sa incerci sa te tii de plan

Oh Doamne...eu am avut doua perioade in viata mea...Perioada de pana in clasa a8a...cand nu aveam eu treaba cu regimuri si alte chestii de genul si nu aveam complexe...si perioada care a inceput in liceu si a durat pana in prezent...cand am devenit din ce in ce mai complexata...cand ma comparam cu x si y si mi se parea ca daca nu arat ca ele...sunt grasa...spre foarte grasa...Usor usor am inceput sa renunt la fuste...bluze mulate...Sa ma simt nu tocmai confortabil daca ma dezbracam...Acum cand ma uit la pozele din acea perioada imi dau seama ca eram chiar sla a...nu foarte slaba pentru ca asa mi e conformatia...sunt usor mai musculoasa..din cauza gimmasticii...dar eram tonigiata...clepsidra...cu un abdomen impecabil...Dar asta e cand n ai minte prea multa!!

Acum imi doresc sa ajung la acele kg si imi tot promit ca de data asta voi fi mai desteapta...si ca nu voi uita cat de greu mi a fost sa ajung acolo...si ca o sa reusesc sa ma iubesc...!!!

Imi doresc sa merg si eu la o piscina sau la mare si sa nu ma mai complexez...din niciun punct de vedere...
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
alina_neamt (02 mai 2016), Aness (02 mai 2016), Laura (02 mai 2016), Paula86 (17 mai 2016), rozica1965 (16 iun 2016)