View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 12 oct 2016, 13:49:40
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihaela - Keto

Citat:
Anterior postat de mihaela2289 Vezi mesajul
Astazi am facut meniul pt 3 mese, in general eu mananc de 2 ori /zi, depinde de zi. De ce sa imi fie greu? Este f multa mancare, eu nu am mai trecut cantitatile. A fost vorba de 4 oua, 100g pate de pui si 100 g pate de porc, 100g smantana, 200g castraveti. Am mai facut pt pranz si o salata de 180 g ca de 3 zile nu prea am consumat fibre. Mie mi se pare suficienta mancare pentru o zi
Ma tenteaza dieta Keto - eu cel mai bine reactionez la low carb - dar nu-mi place constipatia din Dukan.

Nu stiu cum e sa mananci totul fara un suport - presupun ca pana la urma e o chestie de obisnuinta. Nu ca eu as manca prea multa paine in general.
Ma tenteaza dieta asta de cand il vedeam pe Laslau.

Dar inca nu ma simt in stare sa ma inham la o dieta. Am scazut de doua zile carbohidratii - simteam ca turbez de foame. Imi e muuult mai bine asa. Dar nu stiu pentru cata vreme.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]