View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 23 feb 2019, 21:05:18
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.887
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.919 ori in 2.163 mesaje
Implicit Re: Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+

Foarte mandra de mine ca am rezistat in fata prajiturilor de casa.
Mi-am promis ca prima abatere o voi avea cu macinici, deci incerc sa rezist pana atunci.

Imi pare tare rau ca nu m-am organizat si sa fi facut macar sport acasa, daca tot nu am avut timp sa ajung la sala.

Sper sa mi se mai aseze si mie lucrurile si sa incep din nou sa ma ocup de mine.

P.S: ma bucur si pentru faptul ca aseara aveam nevoie de o mica refulare dupa aceasta saptamana. Un pahar de vin nu pot, pentru ca iau antibiotic. Dulciuri nu!

Am optat ptr chipsurile de quinoa de la Lidl, marca lor proprie. 60g/ 3 lei parca.

Si am mancat aseara pe la 22:30. Am reusit sa imi ascult stomacul, care a spus este suficient, nu trebuie sa mananci toata punga.

Este prima oara, cand m-am oprit. Eu de obicei, cand am refulari culinare, nu ma las pana nu mananc tot, chiar daca am trecut demult de senzatia de satietate.
Am fost placut surprinsa sa ma pot uita la punga si sa vad ca este aproape jumatate si o pot lasa la locul ei in bucatarie.

Daca ar fi fost prajituri, sunt sigura ca nu as fi putut.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416

Ultima dată editat de Q88; 23 feb 2019 at 21:10:31.
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Q88:
adinico (26 feb 2019), lidiuta (24 feb 2019), Zoe (24 feb 2019)