Subiect: Jurnal Anqutz
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 22 feb 2022, 09:01:50
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anqutz

Buna dimineata! Ziua de ieri am fost cam obosita, asa ca am sarit peste plimbarea de dimineata. La capitolul alimentatie ma declar multumita. Se putea si mai bine? Normal. Se putea si mai rau? Ohoooo! Mult mai rau.

Imi incep dimineata cu un pahar mare cu apa. Nu cafea, nu cola zero. Mi-am propus asta pentru 2022, nu de alta dar la final de 2021 o luasem razna cu cola. Micul dejun l-am pregatit de dimineata, dar imi tot propun sa il pregatesc de seara si sa il incalzesc de dimineata, la fel si pranzul. Ca sa nu mai uit sa mananc sau sa incropesc o masa dubioasa cu ce am prin frigider.

Meniul de ieri:
1. Micul dejun: omleta din 2 oua si albus de ou, 2 felii de paine cu maia (eu iau de la Michael Artisan Bakery - o recomand, dara prostii in ea) cu putina Philadelphia si somon afumat, 5 rosii cherry si o cafea cu lapte de migdale.

2. Gustare: am baut un shake proteic intre sport si pranz.

3. Pranz: ghiveci de legume cu muschiulet de porc la cuptor, o budinca proteica de ciocolata de la Lidl si o alta cafea cu lapte de migdale.

4. Cina: o bucata de somon copt cu sos pesto, cateva linguri de humus, 4 rosii cherry si jumatate de bol de orez cu lapte integral in care am amestecat 2 lgt cu varf de crema de migdale cu gust de alba ca zapada de la Secretele Ramonei. Mergea doar o lgt.

Sport: 52 de min de ex cu greutati pentru picioare si fesieri si putin peste 10.000 de pasi. Ieri am sarit peste plimbarea de dimineata si a avut copilul destul de multa rabdare sa stea in parc, altfel ne plimbam mai mult.

Poate parea ciudat meniul meu, a fost alcatuit din multe “resturi”, chestii care ramasesera de zilele trecute.
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui anqutz:
ladyamneth (22 feb 2022), lidiuta (22 feb 2022), lucia ely (22 feb 2022), nikytour (22 feb 2022)