View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 12 apr 2010, 09:29:05
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Smile Re: Jurnal Kristinna - Pofticioasa mereu la cura

Citat:
Anterior postat de kristinna Vezi mesajul
In principiu, am inceput prin a-mi numara caloriile consumate zilnic(maxim 1200 pe zi) si prin a face fitness de luni pana vineri cate 2 ore pe zi (40 min. cardio si restul la aparate) si masaj anticelulitic de 3-4 ori pe saptamana.


P.S. Mentionez ca fac fitness de vreo 2 ani, dar datorita faptului ca in ultima vreme am mancat mai mult si nu am mai tinut cont de numarul caloriilor si de mesele tarzii,am acumulat vreo 5kg pe care intentionez sa le dau jos cat mai repede.Problema e...ca nu am sustinere morala deoarece toti imi zic ca sunt exagerata si ca nu sunt grasa,dar mie nu imi plac sunculitele care s-au adunat pe abdomenul meu. Asadar sper ca, cu ajutorul si sustinerea voastra sa reusesc sa-mi ating obiectivul.

Important e sa te simti tu bine cu tine
Mult succes si bine ai venit printre noi!!
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]