View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 21 apr 2010, 09:44:40
nic1313's Avatar
nic1313 nic1313 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 46
Dieta: aprox. 1200 cal./zi
Date: 160cm, 71kg
Mesaje: 82
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Copilasii nostrii si problemele lor

F bun subiect deschis aici. Poate il invat si eu pe Mihai sa faca la olita.
Multe persoane din jur m-au sfatuit sa-l pun la olita de pe la 7-8 luni ca la un an face sigur. Astia toti erau parinti sau bunici de fete; se stie ca baietii sunt mai puturosi.
Parintii de baieti au zis ca n-are rost sa-l chinui pana pe la 1an si 1/2.
Cred ca ne vom juca din cand in cand macar sa se obisnuiasca cu prezenta "d-nei Olita" chiar de nu-i pricepe rostul.

In privinta vorbitului sper sa n-avem probleme, ca aude doar romaneste cu accente moldovenesti. Tre' sa educ restul familiei sa se straduiasca sa vorbeasca corect si fara maimutareli(diminutive,etc)

Am intalnit in Grecia un baietel de 3 ani, roman nascut in Grecia, care nu putea sa spuna nici o fraza inteligibila dar intelegea perfect ambele limbi chiar si combinate. Un an mai tarziu s-a mutat in Romania si azi are 7 ani, e un copil inteligent, vorbeste f. bine romaneste. Era doar confuz asa ca nu disperati mamicilor ce aveti copii ce aud 2-3 limbi in jur.
__________________
" Nu poti avea TOT - ul. N - ai avea unde sa - l pui." (Ann Landers)
nic1313, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1818 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1301 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1173 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat