View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 12:57:56
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: jurnalul diapanda

Citat:
Anterior postat de diapanda Vezi mesajul
o mica istorie a kg mele:
la 17 ani aveam 72kg; dupa o munca de doi ani (dieta 1000cal,medicamente hipotiroidie,4 ore sport pe zi)am ajuns la 54 kg , greutate la care m-am mentinut(cu dieta si sport) pana la 28 ani cand,dupa un eveniment despre care nu as vrea sa mai vb nu mi-a mai pasat si incet,incet am inceput sa pun la loc pana am ajuns la 85-90kg si am incercat tot felul de diete si nuam mai putut da jos. Am dat vina pe cele doua servicii,pe lipsa de timp si nu am mai dus la capat nimic.
Anul trecut am hotarat sa ma las de tigari ,lucru pe care l-am reusit si bineinteles"din cauza asta am ajuns la 100 kg".De fapt am tras concluzia ca e sau a fost si o mareeeeee doza de NESIMTIRE.
Mi-am facut analizele si nu mai am nevoie de medicamente pt tiroida.
Intre timp am tinut tot felul de diete,dar fara rezultat,am mese ffff dezordonate.Masa de seara era cea mai importanta.pt k toata ziua sunt plecata.De sport nu mai aveam timp.
Dar AM HOTARAT CA TREBUIE SA SCHIMB SI ASA AM FACUT... DE IERI ...SPER SA MA TINA SI CU AJUTORUL VOSTRU

E foarte bine ca esti hotarata,cu o alimentatie sanatoasa si cu sport vei ajunge unde iti doresti mai ales ca ai mai slabit odata si stii ceea ce ii face bine si ce nu organismului tau.Iti trebuie o dieta echilibrata(fara infometare) care sa iti permita sa te simti bine sa ai energie,sa manci si ce iti place dar sa si slabesti,important e sa manaci sanatos+2l/apa/zi+spor.Cu un pic de rabdare si perseverenta vei avea kg dorite(stiu,toate avem pofte,toate gresim si calcam stramb,eu numesc asta rasfat dar trebuie sa continuam dieta dupaia nu sa mai mancam ceva interzis ca tot am comis-o,eu una daca manc de exp 2 eugenii fac sport sa transpir mai mult decat de obicei si gata)Bafta
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828