View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 21:30:14
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de claudiaolteanu Vezi mesajul
draga licurici, nici eu nu stiu cat e de buna, pt ca nu am utilizat-o prea des de cad am luat-o - dar o pun acuma la munci grele chiar
sport nu prea am cand sa fac; sa-ti zic de ce: plec la birou dimineata la 7,15 si ma intorc in jur de 18.30, 19.30 20.00, in functie de cata treaba am si depinde cu ce vin de la birou; cand nu am nici un coleg care sa ma aduca pana acasa, vin pe jos cu metroul din Pipera si cca 20 de min. de mers pe jos de la metrou pana acasa - asta il pot numi sport;
sambata si duminica mai ies la cumparaturi 2 statii de autobuz de mers pe jos dus+2 intors -poate intr-una din zile sa ies in parc cu sotul si cu prietenii cu rolele - ce-i drept stam cam 3-4 ore, si cam asta e cu sportul
Ani in urma am fost la sala- faceam aparate - ajunsesem sa fac si 600 de abdomene (100 la banca si 500 cu aparat), dar... burtica nu avrut sa dispara asa ca nu ma incanta
hmm am inteles,oricum si mersul e considerat un sport.Dar hai sa iti zic eu ceva(am 1an si 8 luni de sala si pot sa dau un sfat mic acolo)daca as fii stiu de la inceput ca burtica nu se da cu abdomene ar fi fost bine.Burtica(grasimea aia inestetica)se sa jos cu ajutorul exer de tip cardio:stepper,banda(alergat si in aer liber),bicicleta,zumba,dans,tae-bo,hip-hop abs(recomand e si distractiv,dureaza doar 30min si e si eficient).Dupa ce dam jos grasimea,ne putem apuca linistite de abdomene,pilates pe modelarea muschilor abdomenului.Ai grija de tine si de burtica ta
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828