Subiect: Jurnal Cerasela
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 28 apr 2010, 20:32:49
Cerasela's Avatar
Cerasela Cerasela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 apr 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Michel Montignac
Date: 163cm, 89.9kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cerasela

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

E bine, Cerasela. Numai ca tu practici un sport care mie nu prea imi place : saritul peste mese
Pranzul unde l-ai pierdut?
Daca vrei si poti, sa incerci sa iti gatesti mancaruri gustoase si dietetice mananci mai cu pofta si te lasi mai greu de dieta.
Asa e....ai dreptate. Recunosc, sunt vinovata. Ma gandesc serios sa imi pun ceasul sa sune sa nu mai uit sa mananc
Maine am un partial, ajung acasa la 2. O sa mananc de dimineata, cand plec si apoi la 2, cand ajung. Mi-am pus acum la fiert 250 g carne de vita(sa nu mai pierd maine vremea si sa mananc mai devreme) si maine imi mai fac o salata.
Ma duc la culcare acum....sper sa pot adormi. M-am obisnuit sa ascult radio inainte de somn si in loc sa ma ia somnul....stau cu urechile ciulite sa ascult ce spun baietii aia acolo
Pupici zgribuliti!
Cerasela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2178 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1145 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]