Subiect: Jurnal Cara
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 28 apr 2010, 22:32:22
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jos cu slaninuta odata!

Citat:
Anterior postat de Cara Vezi mesajul
Fetelor vine vara,soare,caldura.mareeee ..rochite vaporoase,fustite si pantalonasi scurti ,chestiile astea nu merg foarte bine si cu o burtica maricica si ceva sunculite prin parti .Deci,trebuie neaparat sa scapam de ele.Da si eu m-am gandit ca ar fi cazul,acum pe ultima suta de metri ,poate reusesc sa mai remediez cate ceva.In primul rand aerobicul (de 3 ori pe saptamana,mai mult nu pot,din cauza prg de la fac :p).Apoi dieta....am auzit ca drojdia de bere e foarte buna in diete,am incercat'o si eu acum ceva luni si luam de 3 ori pe zi cate o lingurita amestecata cu putina miere si o cam mers...am scazut cativa centimetri buni in solduri si talie (eu ma masor:p),insa apoi logic nu m-am mai putut abtine si iar am inceput sa mananc nesanatos .Acum,vreau sa incep iar,insa nu sa tin o anumita dieta stricta ci sa mananc cu mai putine calorii .Stiu ca se poate,am vazut si eu cand am inceput sa slabesc ca pot,si am vazut si aici multe fete care au reusit so sper s mearga totul bine.O sa va mai tin la curent.Daca stiti mancaruri bune si mai dietetice asa va astept cu mare drag sa imi scrieti.Multa bafta si voua! puuup
Ai dreptate vine vara si suncile nu fac parte din decor.
ma bucur ca ai optat pentru ceva sanatos care e mult mai sigur sti cum e: un lucru facut la repezeala ... nu e bun
incet incet o sa reusesti. poate nu o sa scapi de tot pana la vara dar macar o sa remediezi. cum spui si tu este foarte bine ca te si masori.
eu am patit sa scad la cantar si la cm nimic.. sau invers. deci asa vei sti sigur daca merge bine treaba
mult succes