View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 29 apr 2010, 08:37:57
schumi69's Avatar
schumi69 schumi69 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: Braila, Romania
Dieta: foamea - clar
Date: 177cm, 104.4kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc pana la 35 de kg!!!

Din pacate nu pot urma sfaturile voastre in ceea ce priveste alimentatia din 2 motive:
1.majoritatea curelor de slabire contin anumite feluri de mancare pe care eu nu le mananc(sunt fff pretentios la mancare si nu mananc f multe feluri de mancare)
2.metabolismul meu este unul de ...... care nu-mi permite sa slabesc decat doar daca fac foamea(daca bag ceva in gura imediat se cunoaste la cantar si asta ma demoralizeaza si ma face sa renunt, facand foamea slabesc si pot continua!)
Am apelat la voi pt ajutor moral, mi-am propus sa dau jos 30 de kg in urmatoarele 2 luni si cu sprijinul vostru voi reusi.Important este ce voi face dupa, atunci astept sfaturi de la voi cu metode de mentinere si de schimbare a alimentatiei.Merci frumos!
schumi69, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 3386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2869 kcal/zi. Pentru a slăbi 15 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -488 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat