View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 09 mai 2010, 19:49:39
miha ela's Avatar
miha ela miha ela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: tg jiu, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 51.5kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Miha Ela - adio burtica, nu o sa-ti simt lipsa :d

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
buna Miha si bine ai venit
sigur ca te ajutam,vom fii aici pt a te sustine si a-ti da sfaturi
mai povestete-ne si noua cate ceva despre tine
ce dieta tii,sau ai vrea sa tii
daca faci sport,daca nu cam ce ai vrea sa faci sau te-ar ajuta in procesul de slabire
cu 3mese pe zi si 2 gustari din alimente sanatoase+sport sunt sigura vei reusii sa slabesti
iti trebuie rabdare si perseverenta
nu e bine sa te infometezi caci kg vor venii repede repede inapoi cu altele cadou
eram obisnuita sa servesc prima masa pe la 1-2 si aveam zile in care pana la ora 4-5 dupa amiaza "mancam" doar o cafea, insa acum aincerc sa ma dezobisnuiesc de acest prost obicei si sa mananc 3 mese+ 2 gustari. imi este putin greu , dar sunt constienta ca asa e cel mai bine. nu tin o dieta anume, mananc cat mai dietetic si incerc sa nu depasesc 1100-1200 de calorii. mi-am cumparat ceai antiadipos si incerc sa beau macar o cana pe zi pentru ca am de ceva timp (ani) probleme cu tranzitul si ma gandesc ca este si asta una din problemele pentru care ma ingras atat de repede. daca nu fac ceva bine sa ma trageti de maneca si sa nu ma lasati sa ma duc la pascut pe aratura
miha ela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1101 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]