Subiect: Jurnal gabriela
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 10 mai 2010, 15:18:09
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal gabriela

Citat:
Anterior postat de iuliagabriela Vezi mesajul
Va multumesc mult fetelor!Sa va spun o poveste adevarata...si asta cred ca va va da raspuns la unele intrebari.Acum 24 de ani,cand am dat examen la Sc de Ofiteri N Balcescu din Sibiu,eram 365 candidate pe 14 locuri.Am intrat a 9 a.Tatal meu nu a fost de acord ,deoarece sunt nascuta in zodia rac si....mult,mult prea sensibila.Cei trei ani au fost un vacarrm din toate punctele de vedere,dar am luptat si am iesit invingatoare.In 2003 am facut septicemie dupa un concediu la mare.O bacterie extrem de violenta imi distrugea organismul.Au urmat 6 operatii,din care prima facuta intre agonie si extaz.Medicul chirurg mi-a spus,la vremea respectiva,ca mai aveam de trait maxim jumatate de ora.Am luptat mult gandindu-ma mereu ca am familie,un copil si merita sa ma iau la tranta cu moartea.Cu privire la kg in plus nu inteleg nici eu cum atatia ani am fost o ognoranta in privinta asta.De ce m-am complacut,greu de spus........
Va voi scrie cat mananc si ce in cel mai scurt timp si va doresc tuturor numai bine si sa fiti frumoase si la minte si la tup,adica sa fiti femei adevarate.
Iulia imi pare sincer rau pentru ceea ce ti s-a intamplat
Consider ca atunci cand erai pe "muchie" de viata ai dovedit cat esti de puternica.

Acum, nu mi se pare mare vointa sa slabesti, este doar un proces care trebuie facut, in schimb lupta cu moartea este o adevarata vointa

Sper ca acum esti bine, si toata dunga neagra te-a parasit.
Citat:
Anterior postat de iuliagabriela Vezi mesajul
"uneori ma gandesc de unde aveti puterea de a nu renunta in fata unei prajituri,a unei placinte cu branza"
Mi-am reorganizat creierasul.Sunt produse pe care le consider precum drogurile si fug cat pot de aceste.De fapt,mental,am ajuns sa le consider "obiecte" care n-au nici o valoare si care pot face doar rau oganismului meu.
Este interesant cum gandesti
Intr-adevar, sunt unele alimente care nu aduc nici macar 1 mg de sanatate si trebuie evitate, sunt alimente goale din punct de vedere nutritie si foarte nesanatoase din punct de vedere compozitie.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii