View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 11 aug 2009, 11:43:42
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Le journal d'Anca

Iata ca am revenit si eu pe aici dupa un weekend tumultos, in care am fost supusa la multe tentatii, insa am incercat sa le fac fata, am incercat sa mananc cat mai putin si cu mare mare frica m-am suit mai devreme pe cantar..iiiiipppiiiii am dat si eu jos un pic

aproape un kg... stiu ca nu e mult dar ma motiveaza faptul ca functioneaza...s-a meritat sa mananc mai putin si, tre sa recunosc, sa fac putina miscare, bat-o vina de miscare

Lunea trecuta eram inca la 46 de kg iar acu am 45,2...

Am mai observat un lucru sapt trecuta....eu fiind ceva de genul toma necredinciosul, evitam sa mananc dimineata, chiar daca imi era foame, pt k imi placea sa ma trezesc cu abdomenul plat si nu vroiam sa il umflu si umplu cu ceva mancare, desi stiu ca teoria mea e total gresita...toate studiile arata ca femeile care mananca de dimineata slabesc mai repede, mai usor bla bla pt k organismul incepe arderile dis de dimineata...cred k a fost miercuri dimineata cand m-am trezit cu o foame si o pofta imensa de carbohidrati si am zis, acum ori niciodata...am mancat 2 chifle din paine integrala cu sunca de curcan, din aia parca taiata cu laserul ( asa subtire mi se pare mie) si cu un pic de cascaval...si minune cereasca...nu mi-a mai fost foame, pofta de dulciuri si alte prostii pana pe la 2 dup-amiaza, m-am simtit satula si multumita...aleluia mi s-au deschis si mie ochii

asa ca tutror necredinciosilor in micul dejun....luati exemplul meu, daca mananci dimineata asta nu inseamna musai ca te si ingrasi mai mult, ii faci doar bine organismului care nu mai e mereu in cautare de alte tentatii

Joi o sa incep din nou serviciul si asta o sa ma faca sa merg mult mai mult pe jos, o sa misc , o sa am o activitate care o sa ma tina ocupata si nu o sa ma mai invart prin casa, dand tarcoale frigiderului

Astazi am mancat:

din nou doua chifle cu sunca de curcan si am baut un pic de cafea cu lapte

si o sa mai mananc:
ceva fructe, o sa beau ceai si o sa fac mai tarziu taietei cu varza...

v-am pupat

Anca
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]