Subiect: Jurnal Dee xD
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 14 mai 2010, 15:55:49
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dee xD

Citat:
Anterior postat de Dee Vezi mesajul
Hello si eu sunt pentru prima data aici adica logata,pentru ca am urmarit forumul ceva timp si am zis ca ar fi cazul sa-l incerc si eu .

Prin februarie anul asta m-am uitat cu groaza in jurnal si am vazut ca a trecut aproape un an de cand mi-am chinuit efectiv corpul pt a slabi macar 4 kg.Atunci aveam 58.5 kg. De vreo luna am 60 kg. Asta pentru ca am avut binge eating ceva vreme si am reusit sa depasesc perioada in final,prin multa vointa...Acum nu mai am probleme cu dulciurile,pot sa ma abtin fara probleme,de asemenea si de la mancatul intre mese.Insa problema mea acum este ca de 3 saptamani nu pierd NIMIC in greutate,desi mananc corespunzator.Am constatat cauza oricum : (ex. de mese intr-o zi)

MD obisnuit: cereale cu lapte/ salata de fructe
Pranz: mancare de ciuperci/legume + 1 buc. carne de pui
Cina: salata de cruditati + 2 buc. branza/tofu
1 L apa sau ceai

Asta inseamna in jur de 800 cal pe zi...Deci,nu e de mirare ca nu am slabit.Am de gand sa mananc in jur de 1100 cal...desi chiar nu simt nevoia...

Greutate: 60 kg
Inaltime: 1.70
Varsta: 16 ani
Bust: 90 cm
Waist: 67 cm (la 58 kg aveam 64)
Hips: 97 (94 la 58)
Thigh: 57

Scop: 53 kg. Ma gandesc sa las sportul pana dupa slabit,pentur tonifiere (desi am facut sport de performanta 3 ani) pentru acum nu face decat sa ma descurajeze (am luat 1.5 kg si am dat la bicicleta statica in fiec zi cate 60 min.)

Sper sa ma ajutati si pe mine sa ajung in randul "slabutelor" Good luck tuturor si veniti cu tipsuri va rog <3
Buna Dee si bine ai venit printre noi

Meniul prezentat are mai putin de 800 kcal
Legat de sport depinde ce vrei Cm in minus sau kg in minus. Daca te intereseaza doar kg atunci nu fa nimic in afara de dieta, daca vrei cm in minus atunci fara sport nu o sa iasa.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii