View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 17:25:29
Cerasela's Avatar
Cerasela Cerasela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 apr 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Michel Montignac
Date: 163cm, 89.9kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce inseamna/reprezinta marturiile?

Citat:
Anterior postat de Creizilup Vezi mesajul
Pai... e si cu floricele si cu marturii Eu le gasesc cumva inutile pentru ca lumea le arunca atunci cand ajunge acasa. Cu banii aia nu mai bine ii puneam o caserola mica de prajituri la pachet? Noi am primit asa la o nunta in Cluj si iubitul s-a bucurat teribil
La ultima nunta la care am fost au avut ca marturii un saculet roz in care au fost un ingeras micut si o cutiuta mica cu bobo. Bineinteles ca bobo au fost rapid cosnumate, iar ingerasul il pastrez amintire
Chiar saptamana trecuta am vazut intr-un magazin tot o statueta asa micuta si mi-am adus aminte de marturia aceea.
Pentru nunta nostra inca nu ne gandim la marturii, mai avem destul timp pana in iunie 2012. Am pus insa intr-o zi, pe hartie, lista cu invitati si m-am ingrozit sa vad ca ajung la 150 de persoane lejer cu rudele apropiate(fratii si surorile parintilor+copii lor care deja au varsta noastra si au pereche) si cativa prieteni de-ai nostri. Doamne ce familie mare am
Cerasela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2178 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1145 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat