Subiect: Jurnal emi
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 21:18:38
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Jurnal emi

Citat:
Anterior postat de emiliaemi Vezi mesajul
sigur ca vreau observatii... ce am zis in alambicatura de mai devreme e ca am o lipsa de vointa datorata faptului ca nu sunt intr-o situatie critica cu slabitul, dar totodata nici nu vreau sa ajung in acea situatie in care m-ar apuca brusc vointa. Ma invart intr-un cerc, asa... De asta am apelat la numaratul caloriilor, asta permitandu-mi sa manac orice, cu conditia sa le tin numarul. Nu ma supar ca "m-ai certat" ca imi prinde bine. Tot ce vreau e sa nu va ingroziti prea tare de gafele pe care o sa le mai gasiti pe la mine. Mi-e si jena fata de cele care tin dietele constiincios si strict, de asta ma scuz prin faptul ca la mine nu e nimic urgent si ca urmez mai mult un regim de disciplinare (constand in trei mese principale si gustari cat pot de mici intre, ore relativ la fel de la o zi la alta si, intre mese, distante cu bun simt). Ce-i in paranteza e opusul stilului meu de viata anterior lunii aprilie cu care nu imi dau seama prin ce minune nu saream 55 de kilograme. Seara frumoasa!
Am inteles, a fost o mica neintelegere. Numaratul caloriilor nu prea permite sa mananci orice asta daca vrei sa fii sanatoasa. E bine sa tii numarul proteinelor carbohidratilor si grasimilor sub control, daca vrei sa fii si sanatoasa.
Multa bafta, ne mai vedem pe aici
__________________