View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 19 aug 2009, 18:59:58
Roxana's Avatar
Roxana Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!

Citat:
Anterior postat de ssilence Vezi mesajul
Salut!

As avea o intrebare.. Mi-as dori sa slabesc rapid, ar fi perfect 10-15 kg intr-o luna. Momentan am aproape 66 de kg, as vrea sa ajung la 50-55. Ce dieta as putea urma? Majoritatea mi se par prea complicate, sunt studenta si nu am posibilitatea sa cumpar mancaruri sau ingrediente prea sofisticate, nici sa le prepar.

Multumesc!
10-15 kg....este mult prea mult pentru o luna...aceste kg le poti pierde intr o mod sanatos in 2-3 luni,depinde de metabolismul tau....daca printr o minune ai reusi sa scapi de ele in timpul dorit de tine,se va produce efectul yo -yo...si ele pot reveni chiar inmultite.
In legatura cu alimentele ce le poti consuma...poti aborda un mod sanatos de viata (renunti la duciuri,grasimi,paine etc)

http://forum.slabute.ro/pregatirea-s...natos-989.html

Un articol foarte interesant....te poate ajuta!Bafta!
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]