View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 28 mai 2010, 16:11:49
gdf's Avatar
gdf gdf este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Targu Jiu, Romania
Vârsta: 28
Date: 174cm, 54kg
Mesaje: 33
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit Daiana

Multumesc tuturor pentru sfaturi..o sa pun niste poze cu mine..ce as vrea sa mai zic despre mine...in ultima vreme chiar am slabit..insa nu tin diete foarte drastice..doar mai reduc din prajeli, cartofi prajiti si dulciuri
Am putine probleme cu celulita..doar cateva liniute acolo pe picioare..insa ma supara soldurile si abdomenul...mai mult soldurile caci abdomenul chiar este ok acum
A facut mama niste inghetata cu capsuni si frisca..insa presupun ca frisca ingrasa..
Si chiar o sa incerc sa ma abtin de la inghetata cvrigi nu miam prea mai luat..si pot sa spun ca mananc fructe zilnic..si in legatura cu gratarele si salatele..mami face numai mancaruri cum ar fi carofi prajiti, aseara a facut pizza si la pranz pot spune ca mai mananc supa sau uneori sos si cu regret spun ca mananc si paine la sosuri...si inca o data multumesc pentru raspunsuri
gdf, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2059 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1542 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]