View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 31 mai 2010, 14:52:13
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

1. obligatoriu de crescut la calorii sanatoase... Acum esti la inceput...pana in luna a 4a esti oarecum safe...dar dupa va trebui sa papi mai mult caloric,atat ptr tine cat si ptr bebe. Sa nu te trezesti cu doamne fereste cine stie ce lipsuri.... Acu stii cum e am auzit femei care n-au mancat mai deloc sanatos si sarcina/copilul a fost ok... dar te risti?

2. durerile de care spui, sunt normale. DACA cresc in intensitate si duarata ..nu iei nici o pastila si mergi direct la doctor atunci imediat. Eu simteam asa ca-mi se plimba matzele...vaajjj vaaaj... parca mi se rascoleau, dar erau destul de suportabile sa nu iau nimic...daca simti pumnale rau, merci la doctor

3.nici vorba de asa mult sport. Atentie la urcatul scarilor alora... cu timpul poate e bine sa nu le mai urci....efortul depus va fi mult prea mare. Si ce ai nevoie de greutati??? Vezi ai grija... acum nu vreau sa te sperii ci doar sa-ti atrag atentia sa mai vb si cu doctorul tau problema asta.. dar mama a pierdut sarcina ridicand sacose de cumparaturi... deci nu te juca si mereu consulta doctorul. D`aia zic sa ai mare grija si in alegerea doctorului

4. eu sunt pro nastere normala ptr tot ce a ce simti ...chiar si durere... in cazul meu, fiind ceva complicatii...chiar au fost dureri!....dar privind acum in urma... nu cred ca exista vreo durere acum care sa nu o suport. Deci nu doar ca sunt niste sentimente unice dar te si "imbarbateaza" ceea ce e bine...zic eu... ca ai nevoie de asta ca sa fi mamica puternica... ca nu stii ce zgubilitic/a o sa ai si ce nazdravanii va face
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat