View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 23 iun 2010, 18:23:36
loredanaa's Avatar
loredanaa loredanaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2010
Locaţie: mures, Romania
Vârsta: 30
Dieta: dieta personalizata
Date: 164cm, 75.5kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Am slabit 3 kg in 5 zile

Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Imi spun si eu parerea, bazata pe informatii preluate din programe de slabire ce le urmaresc la TV. (mediate evident de medici)


Pentru a pierde 1 kg de grasime e nevoie sa arzi prin miscare 7000 kcalorii sau sa ingerezi 7000 kcal mai putin intr-o perioada determinata de timp.

Ca sa pierzi 3 kg de grasime in 5 zile, ar fi trebuit ca in aceste 5 zile sa arzi prin miscare 21000 kcal = 3 kg grasime x 7000 kcalorii (ceea ce duce la un calcul de 21000 kcal :5 zile = 4200 calorii arse/zi) sau sa mananci mai putin cu 4200 kcal decat in mod obisnuit, in fiecare din cele 5 zile. .


In plus este bine stiut ca, asa cum au afirmat Andra, Sibel si Oita Vesela, la inceputul dietei sunt eliminate lichidele retinute Asa ca nu te speria , ci mergi mai departe
Dupa cate iti poti da seama, ambele variante sunt greu de imaginat ca fiind reale.
Va multumesc mult pentru raspunsuri:* Cred ca aveti drpetate..ptr ca pe mine nu se vede ninik
I
loredanaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2280 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1763 kcal/zi. Pentru a slăbi 20 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -2886 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat