View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 23 iun 2010, 21:37:38
strawberry's Avatar
strawberry strawberry este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 173cm, 78kg
Mesaje: 129
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry

uite asa a mai trecut o zi fetelor, maine sa-mi tineti pumnii, pentru ca sper sa realizez ceva pentru mine. vara asta fac schimbari, pe langa faptul ca o sa ma distrez si eu aproape o luna cu prietenul meu, pentru ca o sa ne putem vedea (el sta la mine 2 saptamani si eu la el tot 2 saptamani) tineti-mi pumnii, pentru ca vreau sa imi iasa manevra maine
o sa va dau raportul, oricum fetelor
sa va dau dimensiunile mele: cele pe care le aveam inainte sa incep Rina (m-am masurat cu o zi inainte) si cele pe care le-am avut dupa prima luna de Rina (am avut prima zi de apa lunea, pe 24 mai mi se pare si m-am masurat sambata, pe 29 mai).
sa le am si aici trecute, pentru cei care nu dau pe la topicul Rina

Data: 26.04 (cand am inceput Rina):
Greutate actuala: 95 kg
Imc (cu acele 95 de kg si 1,73 m cat am eu): 31,4
Talie: 94
Solduri: 122
Piept: 113
Coapse: 75

Data: 29.05 (in saptamana cand am terminat prima luna de Rina si evident, dupa prima zi de apa):
Greutate actuala: 84 kg (-11 kg, dupa o luna)
Imc: 28,1 (deci nu ma mai incadram la gradul de obezitate )
Talie: 85 (-9 cm)
Solduri: 115 (-7 cm)
Piept: 105 (-8 cm)
Coapse: 70 (-5 cm)
Gat (pentru ca de abia atunci mi-a dat prin cap sa ma masor si la gat): 38 (deci nu stiu cat am avut pana sa incep Rina , dar acum o sa tin evidenta)

deci, a mers? eu zic ca am avut rezultate prea bune dupa prima luna
si or sa mai apara rezultate, nu-mi fac eu probleme
s-a dus si ziua de apa. sambata ma cantaresc si ma masor. cred ca am repetat de nenumerate ori, dar ma simt eu bine sper ca nu va deranjeaza.daca da, sa spuneti.
sa dau raportul pentru ziua de maine zi de proteine:
dimineata (si pana-n ora 12): fructe (mi-a luat mama ananas :X si cred ca o sa pap 2 feliute si eventual la 10 sau 11 sa pap o banana)
pranz: 300ml supa (facut dintr-un cub de legume Knor; cand am timp, fac supa singurica, din legume fierte, dar cum nu o sa am timp maine, apelez la cubulet) + covrigei (vreo 5,10; sa vad cum ii impart, asa fac de obicei cand mananc covrigei in loc de paine) + iaurt 200gr (Tnuva, am optat din nou,mi-a placut si are 0% grasimi;nu prea-mi vine a crede, dar e f. bun, dupa parerea mea si cu covrigei merge a-ntaia )
cina: iaurt 200gr (fara covrigei si evident, fara supa)
si ceai cat o sa fiu plecata de acasa, o sa-mi fac ceai fara zahar (nu mai pun zahar in ceai de aproape 3 ani); vad eu cu ce, amestec acolo numai sa fie. ca se mai satura omu sa bea doar apa, mai ales dupa o zi de apa

o zi frumoasa sa aveti maine fetelor
strawberry, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2375 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1858 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]